Přemýšleli jste nad zřízením půjčky? Pokud ano, určitě stále váháte, zda je dobré navštívit bankovní společnost či zda hledat někde jinde. Na toto existuje poměrně jednoduchá odpověď. Měli jste v minulosti problémy se splácením? Máte podprůměrný plat? Jste nezaměstnaní? Pokud si na jednu z těchto otázek odpovídáte ano, do banky nechoďte, jelikož by to byla ztráta času. Za těchto podmínek by Vám banka půjčky jednoduše zamítla. Banky mají totiž velmi přísné podmínky pro schvalování půjček. Naštěstí existuje několik druhů nebankovních půjček, které za to skutečně stojí.

Typickým příkladem jsou půjčky pro nezaměstnané. Jak z názvu vyplývá, půjčky pro nezaměstnané jsou určeny těm, kteří na tom finančně nejsou zrovna dobře. Pokud tedy Váš příjem nedosahuje alespoň průměrných hodnot, půjčky pro nezaměstnané jsou vhodnou volbou, jelikož banka by Vám půjčku zamítla. Půjčky pro nezaměstnané jsou nabízeny bez nutnosti potvrzení o výši příjmů, takže si je můžete zřídit i v případě, že nevyděláváte ani korunu.
Dále existují půjčky bez registru. Půjčky bez registru jsou určené pro všechny, kteří v minulosti udělali krok vedle, měli problémy se splácením a ocitli se tak v registru dlužníků, ze kterého již není úniku. Pokud tomu tak skutečně je, jedinou možností zřízení půjčky jsou právě půjčky bez registru, u kterých se do zmiňovaného registru dlužníků nenahlíží.

Existují i další typy, které slouží spíše k ochraně klienta. Jedná se o nebankovní půjčky bez registru a zástavy. Půjčky bez poplatku a bez zástavy chrání před případným podvodem a bývají v kombinaci s půjčky bez registru a bez příjmu. Dále existují i půjčky ženám na md. Půjčky ženám na md jsou vhodné především pro svobodné matky s nízkým příjmem.