Co jsou kreditní karty? Běžné platební karty, na kterých máte dle potřeby k dispozici peníze ve výši dohodnutého úvěrového rámce. Pravidelným používáním karty čerpáte úvěr. Kreditní karty mají 45 denní bezúročné období, ve kterém můžete vyčerpanou částku najednou splatit. Pokud částku hradíte po malých částkách, je potřeba uhradit i úroky.

Tyto platební karty s úvěrovým rámcem můžete využívat pro platby u obchodníků i na internetu. Pokud vybíráte peníze v bankomatu, nejenže je zde vysoký poplatek za výběr, ale není zde bezúročné období. Mezi oblíbené produkty patří HC Premia.

HC Premia – prémiová karta plná výhod

Kartu vám nabídne společnost Home Credit. Kreditní karty od společnosti MasterCard vám umožní čerpat poskytnutý úvěrový rámec, ale navíc získáte i výhody. Za každou platbu, kterou s kartou provedete, se vám přičtou na váš účet prémiové body do hodnoty až 20% z utracené částky.

Poté, co dosáhnete alespoň 100 bodů na kartě HC Premia, obdržíte v každém sudém měsíci poukázku v hodnotě 100 Kč na libovolný nákup ve vybraném obchodě, který je součástí sítě Premia. Kartu si můžete připojistit proti jejímu zneužití a také si pojistit výdaje.

O tyto kreditní karty si může požádat osoba starší 18 let se stabilním příjmem, která nefiguruje v registru dlužníků nebo v rejstříku exekucí. Pro získání karty není vyžadován ručitel. Kreditní kartu si sjednáte s platným občanským průkazem. Je vhodná pro zaměstnané i OSVČ. Kartu obdržíte po schválení bez placení poplatku za její vydání.

Splátky můžete hradit poštovní poukázkou, převodem ze svého bankovního účtu i na terminálech sázkové společnosti, což je nejrychlejší variantou. Je potřeba dodržovat termíny. Karty jsou poměrně drahý platební nástroj a je potřeba s nimi zacházet jako se skutečnou finanční rezervou.